Providing you the best range of diffujar glass vegetable rack with effective & timely delivery.
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Height | 7 ft (2100 mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Height (In Feet) | 7 Feet |
| Length | 3 ft (900 mm) |
| Rack Type | Wall Unit (Single-Sided) |
| Number of Shelves | 4 |
| Usage/Application | Supermarket |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Base Shelf Depth | 18 in (450 mm) |
| Weight Tolerance Capacity | 100 Kg |
| Load Capacity per Shelf | Upto 80 kg |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Fruits And Vegetable Racks to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Chandrabhan Giri (Proprietor)
Balaji Engineering Works
H No 226-A Kh-24/17, Block-G Gali No.7 Pusta Road, West Karawal Nagar, New Delhi - 110094, Delhi, India