Our product range includes a wide range of wooden retail display rack, garment display rack with wooden shelf and ms dump bin.
₹ 6900 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Gondola Rack |
| Material | Wood/MDF |
| Height | 2100 mm (7 ft) |
| Length | 900 mm (3 ft) |
| Number of Shelves | 5 Shelves |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Wall Mounted Rack |
| Material | Mild Steel |
| Display Side | Single Side |
| Usage/Application | Garments Shops |
| With Wheels | No |
| Finish | Matt |
| Number Of Shelves | 5 Shelves |
| Color | Black |
| 7'Height x 3'Width x 12"Deep | 50 to 60 kg capacity load |
Minimum order quantity: 10 Piece
Wooden Rack Germent
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 30 L |
| Primary Use | Retail Display |
| Shape | Square |
| Structure | Open Top |
| Height | 601–800 mm |
| With Wheels | Without Wheels |
| Adjustable Height | Fixed Height |
| Polished | Yes |
| Material Grade | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 25 kg |
| Finishing Type | Coating |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering a wide range of Ss Dum Bin to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Chandrabhan Giri (Proprietor)
Balaji Engineering Works
H No 226-A Kh-24/17, Block-G Gali No.7 Pusta Road, West Karawal Nagar, New Delhi - 110094, Delhi, India