We are a leading Manufacturer of stain steel shopping trolley and wheel shopping basket from New Delhi, India.
₹ 4250 / Piece Get Latest Price
| Trolley Type | Supermarket |
| Capacity | 80 L |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Supermarket |
| Type | Housekeeping Trolley |
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Basket Capacity | 60 kg |
| Wheel Type | Rubber Wheel |
| Wheel | Four-Wheel |
| Finish | Chrome Plated |
| Load Capacity(kg) | 80 kg |
| Color | silver |
| Trolley Size | 3 X2.5 Ft |
| Foldable | No |
| Width | 2.5 ft |
| Length | 3 ft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Basket Type | Trolley Basket |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Supermarket |
| Type | Drum Trolley |
| Handle Type | Double Handle |
| Color | Red |
| With Wheels | Yes |
| Wheel | Four-Wheel |
| Load Capacity(kg) | 30 kg |
| Load Capacity | 30 L |
| Capacity | 35 L |
Chandrabhan Giri (Proprietor)
Balaji Engineering Works
H No 226-A Kh-24/17, Block-G Gali No.7 Pusta Road, West Karawal Nagar, New Delhi - 110094, Delhi, India