Offering you a complete choice of products which include industrial plastic pallet.
₹ 3900 / Piece Get Latest Price
| Pallet size | 1200x1000 mm |
| Size | 1000 mm X 1200 mm |
| Load cap static | 1000 kg |
| Pallet type | Heavy duty |
| Capacity | 100 kg |
| Storing Product | Drums |
| Entry type | 2 way |
| Top deck | Grid mesh |
| Pallet weight | 30 kg |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Square |
| Model Name/Number | Industrial Plastic Pallet |
| Country of Origin | Made in India |
Chandrabhan Giri (Proprietor)
Balaji Engineering Works
H No 226-A Kh-24/17, Block-G Gali No.7 Pusta Road, West Karawal Nagar, New Delhi - 110094, Delhi, India